Chirurgia stomatologiczna

Nowoczesna chirurgia stomatologiczna pozwala na szybkie i możliwie bezbolesne działania, w sytuacjach, wymagających radykalnych rozwiązań. Leczenie operacyjne w jamie ustnej, to najczęściej ekstrakcja zębów, które nie nadają się już do leczenia. Do tego rodzaju zabiegów, konieczna jest nie tylko wiedza z zakresu stomatologii, ale również podstawowa znajomość zasad chirurgii ogólnej. Dlatego też w gabinetach dentystycznych JEDYNKA nasi klienci mogą liczyć na profesjonalną opiekę dentysty, który jest także wykwalifikowanym specjalistą od chirurgii stomatologicznej.

Zależy nam na tym, żeby nasi pacjenci mieli zdrowe zęby. Jednak dbamy też o to, żeby nie trzeba było usuwać zębów, które mogą jeszcze nadawać się do leczenia. Dlatego też przed podjęciem ostatecznej decyzji o ekstrakcji, staramy się ratować naturalne zęby pacjenta, odwołując się m.in. do tradycyjnego leczenia i metod protetycznych.

Wśród zabiegów chirurgicznych są nie tylko operacje związane z ekstrakcją nie nadających się do leczenia zębów. Przeprowadza się również sporo drobnych zabiegów przygotowujących do leczenia protetycznego. W zakresie chirurgii stomatologicznej leża też operacje implanto-protetyczne, w których wstawiane są nowe zęby, w miejsce utraconych. Ci sami lekarze prowadzą też zabiegi związane z zatokami szczękowymi, chorobami gruczołów ślinowych a także terapie ortopedyczne, po złamaniach w okolicy szczęk.

Chirurgia stomatologiczna jest tym rodzajem zabiegów dentystycznych, który budzi najwięcej obaw ze strony pacjentów. Któż z nas w dzieciństwie nie bał się wizyt u dentysty? Niektórym nie przeszło to nawet w dorosłym życiu. Dlatego na każdym kroku podkreślamy, że w gabinetach dentystycznych JEDYNKA używamy nowoczesnych metod leczenia, sprzętu medycznego i substancji znieczulających, które pozwalają na szybkie i bezbolesne przeprowadzenie zabiegu.

Inicjatorką powstania JEDYNKI jest lek. stom. Anna Rudnik Szymańska, znana niegdyś z praktyki w gabinecie DUODENT. Dzięki doświadczeniu pracujących z nami lekarzy, jesteśmy w stanie zaoferować naszym pacjentom najlepiej dobrane metody leczenia dentystycznego, w tym również nowoczesne operacje chirurgii stomatologicznej.

Dane kontaktowe
  • ul. Eurydyki 1/2
  • 80-299 Gdańsk-Osowa