Diagnostyka RVG to potoczna nazwa radiowizjografii. Mimo że brzmi to bardzo poważnie, w rzeczywistości chodzi tu po prostu o zwyczajne prześwietlenie za pomocą aparatów wykorzystujących promienie Rentgena (RTG). Może nie do końca takie zwyczajne, ponieważ w gabinetach stomatologicznych JEDYNKA, wykorzystujemy nowoczesne metody diagnostyki RVG. Oznacza to wykorzystanie zupełnie innej aparatury, niż w przypadku tradycyjnych badań RTG.

Zdjęcia wykonywane są od razu w formie cyfrowej. Można je wydrukować lub przeglądać na ekranie monitora. Ta ostatnia opcja jest o tyle dobra, że łatwo sobie powiększyć wybrany fragment, gdyż rozdzielczość zdjęcia pozwala na przyjrzenie się nawet najdrobniejszym szczegółom. Dzięki temu diagnoza może być dokładniejsza, a leczenie zaplanowane z większa dokładnością. Lekarz może też w każdej chwili wrócić do naszego zdjęcia, bez konieczności przeglądania w tej sprawie segregatorów i teczek.

Wykorzystanie cyfrowej diagnostyki RVG w stomatologii powoduje, że można znaleźć nawet najmniejsze ślady choroby zębów. Takie zdjęcia są o wiele dokładniejsze i bardziej wyraźne, niż w przypadku standardowego prześwietlenia RTG.

Ogromną zaletą stosowanych w gabinetach stomatologicznych JEDYNKA nowoczesnych aparatów do diagnostyki RVG, jest o wiele mniejsza emisja promieniowania, niż w przypadku tradycyjnej metody RTG. W praktyce oznacza to możliwość wykonania w trakcie jednej wizyty nawet kilku zdjęć, ponieważ dawka promieniowania, jaką pacjent w tym czasie otrzyma, jest i tak o wiele mniejsza, niż w przypadku tej, którą emitują aparaty RTG z wykorzystaniem błon fotograficznych. Sensory aparatów również są nieco inaczej wykonane, co sprawia, że lepiej dopasowują się do jamy ustnej i nie sprawiają pacjentom takiego dużego dyskomfortu. W efekcie zarówno pacjenci, jak i lekarze, są z takiego badania o wiele bardziej zadowoleni.

Stomatologia zachowawcza

Zobacz więcej

Protetyka stomatologiczna

Zobacz więcej

Chirurgia stomatologiczna

Zobacz więcej

Endodoncja mikroskopowa

Zobacz więcej

Implantologia

Zobacz więcej

Periodontologia

Zobacz więcej

Bonding

Zobacz więcej

Diagnostyka RVG

Zobacz więcej

Skaner iTero

Zobacz więcej

Nakładki Invisalign

Zobacz więcej