Endodoncja mikroskopowa Gdańsk Osowa

Endodoncja to dział stomatologii, który zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób miazgi zęba. Najczęstszym zabiegiem, wykonywanym w ramach tego rodzaju usług dentystycznych jest leczenie kanałowe. Stosuje się je w sytuacji gdy bardzo głębokie zmiany próchnicze doprowadzają do  procesów zapalnych w głębokich strukturach zęba, w tym w nerwach zębowych.

Leczenie kanałowe wymaga od lekarza dużej wiedzy, doświadczenia i precyzji, dlatego dentyści wykonujący leczenie endodontyczne w gabinetach stomatologicznych JEDYNKA to wyspecjalizowani i doświadczeni fachowcy

Współcześnie coraz częściej używa się do tego rodzaju zabiegów zaawansowanego sprzętu. Powstała w ten sposób endodoncja mikroskopowa, pozwalająca na dużo dokładniejsze rozpoznanie stanu zastanego wewnątrz zęba i bardziej precyzyjne wykonanie zabiegu. Endodoncja wykonywana pod mikroskopem to nowoczesna metoda leczenia kanałowego. Zaleca się stosowanie tego rodzaju metody szczególnie w sytuacji gdy mamy do czynienia z bardziej skomplikowanymi zadaniami, przy których zwykłe metody tradycyjnej endodoncji nie wystarczają.

Praca w powiększeniu pozwala na skuteczne leczenie kanałowe zębów z nietypową anatomią, wąskimi lub zakrzywionymi kanałami. Możliwe jest też powtórne leczenie kanałów, które wcześniej nie zostały prawidłowo wypełnione. Metody tej można też używać zamiast tradycyjnej endodoncji, w celu wykonania zabiegu szybciej i bardziej precyzyjnie. Po opracowaniu i zdezynfekowaniu kanały wypełniane są metodą termicznej kondensacji gutaperki, co daje gwarancję szczelności wypełnienia. Uzyskanie trójwymiarowego wypełnienia kanału korzeniowego jest jednym z ważniejszych elementów leczenia endodontycznego warunkującego późniejszy sukces leczenia.

Endodoncja mikroskopowa to również sposób na przełamanie lęku przed zabiegami dentystycznymi. Poddając się takiemu zabiegowi wiemy, że nie tylko jesteśmy pod opieką wykwalifikowanego stomatologa, ale również, że nad naszym bezpieczeństwem czuwa nowoczesny sprzęt. Zaawansowana technologia jest w tej sytuacji sprzymierzeńcem zarówno lekarza, jak i Pacjenta, ponieważ pozwala na o wiele dokładniejsze sprawdzenie stanu kanałów i ich wypełnienie. Nie bez znaczenia jest też krótszy czas leczenia. Minimalizuje się wówczas możliwość wystąpienia reinfekcji.

Stomatologia zachowawcza

Zobacz więcej

Protetyka stomatologiczna

Zobacz więcej

Chirurgia stomatologiczna

Zobacz więcej

Endodoncja mikroskopowa

Zobacz więcej

Implantologia

Zobacz więcej

Periodontologia

Zobacz więcej

Bonding

Zobacz więcej

Diagnostyka RVG

Zobacz więcej

Skaner iTero

Zobacz więcej

Nakładki Invisalign

Zobacz więcej