Periodontologia to jeden z działów stomatologii. Specjaliści w tej dziedzinie zajmują się przede wszystkim chorobami przyzębia. Przyzębie jest wyjątkowo wrażliwym obszarem, ponieważ styka się tam tkanka miękka z twardą, przez co wszelkiego rodzaju infekcje dość trudno się goją. Za to dla chorób istnieją tam idealne warunki. Na szczęście pracujący w gabinetach stomatologicznych JEDYNKA specjaliści, zajmują się również leczeniem periodontologicznym.

Choroby przyzębia bardzo często zaczynają się od zapalenia dziąseł, które zwykle lekceważymy. Tymczasem na tym etapie specjalista od periodontologii może przeprowadzić szybkie i skuteczne leczenie, które nie tylko nie dopuści do rozwoju choroby, ale też pomoże zwalczyć uciążliwe objawy, takie jak swędzenie dziąseł, skłonność do krwawień czy ból. Dlatego właśnie warto regularnie badać zęby u dentysty, który wdroży odpowiednie leczenie lub skieruje Pacjenta do specjalisty.

Bardzo często za stany zapalne odpowiada odkładający się kamień nazębny, a nierozpoczęte w porę leczenie, może doprowadzić do znacznie poważniejszych chorób. Jeżeli stan zapalny przeniesie się na włókna kolagenowe, które utrzymują zęby w szczęce, może to doprowadzić do odsłonięcia szyjek i korzeni zębów, co sprzyja rozwojowi chorób samych zębów, może tez doprowadzić do ich wypadania.

Za choroby przyzębia odpowiedzialne mogą też być wady zgryzu, bruksizm, nieprawidłowe czyszczenie zębów, niektóre długo przyjmowane leki. Rozwojowi chorób przyzębia sprzyjają również zaburzenia metaboliczne. Dlatego tak ważne jest, żeby nie lekceważyć problemów  z dziąsłami i we właściwym czasie zgłosić się z do lekarza dentysty.

W gabinetach stomatologicznych JEDYNKA oferujemy naszym pacjentom dostęp do nowoczesnego sprzętu, dzięki któremu zabiegi periodontologiczne wykonywane są szybko i precyzyjnie. Dotyczy to zarówno samych badań, usuwania kamienia nazębnego, jak i zabiegów specjalistycznych, mających przywrócić zdrowie przyzębia.

Stomatologia zachowawcza

Zobacz więcej

Protetyka stomatologiczna

Zobacz więcej

Chirurgia stomatologiczna

Zobacz więcej

Endodoncja mikroskopowa

Zobacz więcej

Implantologia

Zobacz więcej

Periodontologia

Zobacz więcej

Bonding

Zobacz więcej

Diagnostyka RVG

Zobacz więcej

Skaner iTero

Zobacz więcej

Nakładki Invisalign

Zobacz więcej