Invisalign– Co to jest?

To system przezroczystych nakładki korygujących zgryz. Nasze Gabinety Stomatologiczne Jedynka oferują pacjentom korekty estetyczne zębów z użyciem systemów Invisaling Go i Invisalign Go plus Alignery to komplet przezroczystych, wymiennych płytek, które wykonywane są na zamówienie i powstają indywidualnie dla każdego Pacjenta. Zwykle wymienia się je co 7-9 dni na nowe, tak aby zęby stopniowo przesuwały się we właściwe miejsce. Alignery są niewidoczne dla innych, ponieważ nie zawierają żadnych metalowych elementów – zamków i drutów. System Invisalign nie nakłada na pacjentów żadnych ograniczeń. Można jeść, na co przyjdzie ochota, a zdejmowane płytki dają możliwość utrzymania prawidłowej higieny jamy ustnej. Pacjent podczas leczenia może zachować swój dotychczasowy styl życia.

Invisalign – proces leczenia

Planowanie leczenia nakładkami Clearaligner rozpoczynamy od skanowania jamy ustnej przy użyciu skanera wewnątrzustnego iTero. Przebieg leczenia jest przygotowywany komputerowo przez certyfikowanego lekarza, który opracowuje szczegółowo jego plan, zgodnie z oczekiwaniami Pacjenta. Dzięki wirtualnemu, trójwymiarowemu planowi leczenia (ClinCheck) Pacjent może zobaczyć symulację efektu końcowego, czyli swój uśmiech po zakończeniu terapii. Dopiero kiedy Pacjent zaakceptuje końcową wizualizację i przedstawiony plan leczenia, lekarz zleca laboratorium przygotowanie indywidualnych alignerów. Po zakończeniu korekty ustawienia zębów w jamie ustnej alignery można również wykorzystać jako nakładki do wybielania.

Invisalign – ile trwa leczenie?

Korekta estetyczna przy użyciu nakładek systemów Invisaling Go i Invisalign Go plus trwa zwykle 4-8miesięcy. Czas ten jest indywidualny dla każdego pacjenta. Przy mniejszych korektach zębów może trwać nawet kilka tygodni.

Stomatologia zachowawcza

Zobacz więcej

Protetyka stomatologiczna

Zobacz więcej

Chirurgia stomatologiczna

Zobacz więcej

Endodoncja mikroskopowa

Zobacz więcej

Implantologia

Zobacz więcej

Periodontologia

Zobacz więcej

Bonding

Zobacz więcej

Diagnostyka RVG

Zobacz więcej

Skaner iTero

Zobacz więcej

Nakładki Invisalign

Zobacz więcej