Stomatologia zachowawcza

W gabinetach stomatologicznych JEDYNKA zajmujemy się zarówno kompleksowym leczeniem zębów, protetyką, jak i zabiegami profilaktycznymi. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, związaną ze stomatologią zachowawczą.

Znane powiedzenie medyczne “lepiej zapobiegać, niż leczyć”, znajduje rację bytu również w przypadku chorób związanych z zębami. Stomatologia zachowawcza koncentruje się przede wszystkim na profilaktyce próchnicy zębów. Szybkie i skuteczne działanie jest w tej sytuacji niezbędne, ponieważ tylko regularnie kontrolując stan zębów, jesteśmy w stanie w porę zareagować i rozpocząć leczenie, zanim jeszcze choroba rozwinie się w pełni.

Podczas zabiegów stomatologii zachowawczej sprawdzany jest również ogólny stan zębów i dziąseł. Dzięki temu można równe szybko działać w każdej innej sytuacji, np. zalecając szczegółowe badania. Takie kontrole pozwalają cieszyć się naturalnymi zębami aż do później starości. Wiąż się to również z konkretnymi oszczędnościami, ponieważ leczenie późno wykrytej próchnicy jest zarówno drogie, jak i mało efektywne. W rezultacie po którymś kolejnym leczeniu ząb nadaje się już tylko do usunięcia. Można jednak tego uniknąć, zgłaszając się w odpowiednim momencie do dentysty.

Gabinety stomatologiczne JEDYNKA zapewniają dostęp do doświadczonych lekarzy, takich jak lek. stom. Anna Rudnik Szymańska, znana niegdyś z praktyki w gabniecie DUODENT. To lekarze, którzy od lat zajmują się również stomatologią zachowawczą. Doświadczenie i wiedza odgrywają tu kluczową rolę, ponieważ kluczem do stomatologii zachowawczej jest prawidłowe rozpoznanie problemu, które może być podstawą wdrożenia szybkiego leczenia. W ramach stomatologii zachowawczej staramy się ograniczyć metody inwazyjne do absolutnego minimum.

Najczęściej stosowaną formą leczenia jest uzupełnienie minerałów, np. za pomocą preparatów zawierających fluor.

Nasze gabinety są również wyposażone w specjalistyczny sprzęt, ułatwiający szybką i skuteczną diagnozę. Dzięki niemu, jesteśmy w stanie pomóc naszym pacjentom jeszcze zanim potrzebne będzie specjalistyczne leczenie inwazyjne.

Dane kontaktowe
  • ul. Eurydyki 1/2
  • 80-299 Gdańsk-Osowa