Protetyka stomatologiczna

Specjalistyczna protetyka stomatologiczna to jeden z najważniejszych elementów leczenia zębów. Kiedy udaje się wreszcie wyleczyć chore zęby, często konieczne jest uzupełnienie powstałych braków. Dotyczy to w zarówno zębów uszkodzonych mechanicznie, jaki i tych, w przypadku których mieliśmy do czynienia z próchnicą. Rolą protetyka jest w każdej z tych sytuacji przywrócenie zębom ich naturalnego wyglądu. To niełatwa sztuka, ponieważ efekt jego działania musi pozostać niewidoczny dla innych.

W przypadku protetyki stomatologicznej istotne jest nie tylko oddanie odpowiedniego wyglądu zębów, ale również odtworzenie pierwotnych warunków zgryzowych. To szczególnie istotne, ponieważ pacjenci muszą się czuć komfortowo. Dlatego ważna jest dobra współpraca między protetykiem a pacjentem, który podczas przymiarki musi sygnalizować wszelkie niedogodności. Po pracy protetyka zęby powinny zachodzić na siebie w sposób naturalny, nie wymagający kolejnych korekt. Zapobiega to przyszłym problemom ze zgryzem.

Dlatego właśnie w gabinetach stomatologicznych JEDYNKA stawiamy na wykwalifikowanych i doświadczonych protetyków, takich jak lek. stom. Anna Rudnik Szymańska, przez lawa związana a gabinetm DUODENT, którzy mają nie tylko niezbędną wiedzę, ale również umiejętności, które pozwolą im w maksymalny sposób wykorzystać możliwości ich dziedziny. Dzięki nowoczesnym urządzeniom są oni w stanie działać sprawnie i ograniczyć liczbę wizyt do niezbędnego minimum. Oznacza to mniej stresu i szybkie przywrócenie właściwego porządku w jamie ustnej.

Wykonujemy uzupełnienia protetyczne stałe, ruchome i kombinowane. Uzupełnienia stałe, m. in. korony i mosty, zastępują po prostu utracony fragment uzębienia, nie dając się wyjąć. Uzupełnienia ruchome, to wszelkiego rodzaju protezy, które możemy swobodnie wyciągać, choćby w celu czyszczenia. Najbardziej zaawansowaną formą protetyki, są uzupełnienia kombinowane. Wymagają one stworzenia elementów stałych, które pozwalają na zamocowanie uzupełnień ruchomych. Stosuje się tu różnego rodzaju zatrzaski, rygle i protezy teleskopowe.

Dane kontaktowe
  • ul. Eurydyki 1/2
  • 80-299 Gdańsk-Osowa