Endodoncja mikroskopowa

Endodoncja to dział stomatologii, który zajmuje się rozpoznaniem i leczeniem miazgi zęba. Najczęstszym zabiegiem, wykonywanym w ramach tego rodzaju usług dentystycznych jest leczenie kanałowe. Stosuje się je w sytuacji gdy bardzo głębokie zmiany próchnicze wymagają otwarcia zęba i leczenia go również w środku. Wymaga to dużej wiedzy, doświadczenia i precyzji, dlatego dentyści pracujący nad endodoncją w gabinetach stomatologicznych JEDYNKA to wyspecjalizowani i doświadczeni fachowcy, wśród których jest lek. stom. Anna Rudnik Szymańska, wcześniej praktykująca w gabinecie DUEDENT.

Współcześnie coraz częściej używa się do tego rodzaju zabiegów zaawansowanego sprzętu. Powstała w ten sposób endodoncja mikroskopowa, pozwalająca na dużo dokładniejsze rozpoznanie stanu zastanego wewnątrz zęba i bardziej precyzyjne wykonanie zabiegu. Endodoncja wykonywana pod mikroskopem to nowoczesna metoda leczenia kanałowego. Zaleca się stosowanie tego rodzaju metody szczególnie w sytuacji gdy mamy do czynienia z bardziej skomplikowanymi zadaniami, przy których zwykłe metody tradycyjnej endodoncji nie wystarczają. Do takich sytuacji należą m.in.: nietypowa anatomia, wąskie kanały wewnątrz zęba lub bardzo zakrzywione korzenie. Metody tej można też używać zamiast tradycyjnej endodoncji, w celu wykonania zabiegu szybciej i bardziej precyzyjnie.

Endodoncja mikroskopowa to również sposób na przełamanie lęku przed zabiegami dentystycznymi. Poddając się takiemu zabiegowi wiemy że nie tylko jesteśmy pod opieką wykwalifikowanego stomatologa, ale również, że nad naszym bezpieczeństwem czuwa nowoczesny sprzęt. Zaawansowana technologia jest w tej sytuacji sprzymierzeńcem zarówno lekarza, jak i pacjenta, ponieważ pozwala na o wiele dokładniejsze sprawdzenie stanu kanałów i ich wypełnienie. Nie bez znaczenia jest też krótszy czas leczenia. Minimalizuje się wówczas możliwość wystąpienia reinfekcji.

Gabinety stomatologiczne JEDYNKA wyposażone są w nowoczesny sprzęt dentystyczny. Wśród tego sprzętu znajdują się również profesjonalne mikroskopy do endodoncji. Dzięki nim nasi lekarze mogą działać jeszcze szybciej i skuteczniej, niż przy wykorzystaniu tradycyjnych metod.

Dane kontaktowe
  • ul. Eurydyki 1/2
  • 80-299 Gdańsk-Osowa