Diagnostyka RVG

Diagnostyka RVG to potoczna nazwa radiowizjografii. Mimo że brzmi to bardzo poważnie, w rzeczywistości chodzi tu po prostu o zwyczajne prześwietlenie za pomocą aparatów wykorzystujących promienie Rentgena (RTG). Może nie do końca takie zwyczajne, ponieważ w gabinetach stomatologicznych JEDYNKA, podobnie jak podczas wcześniejszej praktyki w gabinecie DUODENT, wykorzystujemy nowoczesne metody diagnostyki RVG. Oznacza to wykorzystanie zupełnie innej aparatury, niż w przypadku tradycyjnych badań RTG.

Zdjęcia wykonywane są od razu w formie cyfrowej. Można je wydrukować lub przeglądać na ekranie monitora. Ta ostatnia opcja jest o tyle dobra, że łatwo sobie powiększyć wybrany fragment, gdyż rozdzielczość zdjęcia pozwala na przyjrzenie się nawet najdrobniejszym szczegółom. Dzięki temu diagnoza może być dokładniejsza, a leczenie zaplanowane z większa dokładnością. Lekarz może też w każdej chwili wrócić do naszego zdjęcia, bez konieczności przeglądania w tej sprawie segregatorów i teczek.

Wykorzystanie cyfrowej diagnostyki RVG w stomatologii powoduje, że można znaleźć nawet najmniejsze ślady choroby zębów czy też wady zgryzu. Takie zdjęcia są o wiele dokładniejsze i bardziej wyraźne, niż w przypadku standardowego prześwietlenia RTG. Wprawne oko wykwalifikowanego stomatologa może nawet ocenić na podstawie takiego zdjęciom długość kanałów zębowych, a nawet opisać dokładny stan i gęstość kości.

Ogromną zaletą stosowanych w gabinetach stomatologicznych JEDYNKA nowoczesnych aparatów do diagnostyki RVG, jest o wiele mniejsza emisja promieniowania, niż w przypadku tradycyjnej metody RTG. W praktyce oznacza to możliwość wykonania w trakcie jednej wizyty nawet kilku zdjęć, ponieważ dawka promieniowania, jaką pacjent w tym czasie otrzyma, jest i tak o wiele mniejsza, nić w przypadku tej, którą emitują aparaty RTG. Sensory aparatów również są nieco inaczej wykonane, co sprawia, że lepiej dopasowują się do jamy ustnej i nie sprawiają pacjentom takiego dużego dyskomfortu. W efekcie zarówno pacjenci, jak i lekarze, są z takiego badania o wiele bardziej zadowoleni.

Dane kontaktowe
  • ul. Eurydyki 1/2
  • 80-299 Gdańsk-Osowa